Ruch Światło - Życie "Oaza"
Witamy! Ruch Światło - Życie "Oaza"

Ruch Światło - Życie "Oaza" PDF Drukuj Email

 

Jesteśmy najmłodszą Wspólnotą w parafii pw. śś. Cyryla i Metodego. Nasze początki związane są z przybyciem do parafii ks. Marka Wyszomierskiego, który podjął funkcje moderatora. Wspólnota zawiązała się we wrześniu 2009r. Nasza grupa powstała z myślą o młodych ludziach. W spotkaniach uczestniczy młodzież ucząca się, studenci, a także młodzież pracująca, która pragnie poznawać Boga i samych siebie. Poprzez formację zgodną z założeniami twórcy Ruchu Światło – Życie ks. Franciszka Blachnickiego, Oaza ma na celu wychowanie dojrzałych chrześcijan. Znakiem Ruchu Światło - Życie jest starochrześcijański symbol ΦΩΣ – ΖΩΗ z gr. światło - życie. Słowa te splecione są literą omega (symbol Ducha Świętego) tworzące krzyż.

Nasze spotykanie rozpoczynamy piątkową Eucharystią o godzinie 18:00, po której przechodzimy do jednaj z salek parafialnych po to, by się razem modlić, wyciszyć, ale też rozmawiać, śpiewać, śmiać się, czasem także tańczyć na chwałę Pana. Jesteśmy podzieleni na mniejsze grupki, w których podejmujemy formację prowadzącą ku rozwojowi osobistej relacji z Jezusem Chrystusem. Każde spotkanie kończymy odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

Pierwszy roku naszej wspólnoty upłynął nam na poznawaniu idei Ruchu, jednakże Rekolekcje wakacyjne tchnęły w nas wiele chęci, by w sposób żywiołowy, z pełnym zaangażowaniem wpłynąć na rozwój tej formacji w naszej Parafii. Pragniemy dzielić się z innymi bogactwem jakie pozostawił nam ks. Franciszek Blachnicki.

Nikt nie powinien mieć problemu ze znalezieniem nas, bo po piątkowej Mszy gromadzimy przed wejściem do Domu Parafialnego. Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych ludzi, którzy we Wspólnocie pragną podążać do Nieba.